Jak mówił przed głosowaniem poseł Andrzej Czerwiński z PO, dyskusja taka odbędzie się po południu podczas posiedzenia komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych, podczas rozpatrywania ustawy mówiącej o tym, co Sejm może zrobić z miejscami pracy na Śląsku.

Reklama

Czerwiński powiedział, że kolacja rządząca ma konkretne propozycje trwałego rozwiązania tego problemu i oczekuje nie na "argumenty werbalne", ale na konkretne propozycje. Poseł zapewnił, że każde rozwiązanie lepsze od propozycji rządowej będzie wnikliwie przeanalizowane.

Zbyszek Zaborowski z SLD wyjaśnił, że Sojusz wnosząc o informacje rządu w sprawie górnictwa chciał, by rząd przedstawił opinii publicznej założenia programu ratowania Kompanii Węglowej oraz przedstawienia okoliczności powstania ustawy, która w trybie pilnym będzie na komisji procedowana.

- Ustawy, którą posłowie PO napisali w ciągu jednego dnia, nazajutrz po przyjęciu programu przez rząd - powiedział Zaborowski.

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poinformował, że o sytuacji w górnictwie będzie mowa również w czwartek podczas pytań w sprawach bieżących. Powiedział też, że w przypadku sprawnej pracy komisji nadzwyczajnej, drugie i trzecie czytanie projektu nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego odbędzie się jaszcze na tym posiedzeniu Sejmu.

CZYTAJ TEŻ: Górnicy mogą przejąć kopalnie. Jeśli tylko rząd im zapłaci fortunę >>>