Duda podaje, że jego działalność polityczna rozpoczęła się w 2006 roku, gdy jako ekspert zaczął pracować w klubie parlamentarnym PiS.

Tymczasem "Newsweek" pisze, że w ekspozyturze Archiwum Narodowego w Spytkowicach (kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa), są dokumenty potwierdzające działalność Andrzeja Dudy w Unii Wolności. W tym miejscu przechowywane są archiwalne materiały dotyczące małopolskiej UW.

Jeden z dokumentów, na których widnieje nazwisko Andrzeja Dudy, to wykaz struktur terenowych Unii Wolności, koło "Podgórze Zachód".

W kolejnej teczce znajdujemy listę obecności na III Zjeździe Regionalnym Małopolskiej UW. 15 grudnia 2001 r. Miejsce 38: Andrzej Duda, obok podpis potwierdzający obecność na zjeździe - czytamy na internetowej stronie "Newsweeka".

Zdaniem tygodnika istnieje jeszcze dokument, który potwierdza, że Duda opłacał składki członkowskie w Unii Wolności do 2002 roku. "Newsweek" podaje, że kandydat PiS na prezydenta nie odpowiedział na pytania związane z tym fragmentem swojej biografii.

ZOBACZ TEŻ: Duda o kłopotach właściciela SKOK- ów: Kolejny atak?>>>