Pracownik Amber Room twierdzi w rozmowie z CBŚ, że nagranych zostało kilka rozmów Jana Kulczyka m.in. z Pawłem Grasiem (dotyczyły przejęcia przez Kulczyka firmy CIECH S.A), wiceministrem skarby Pawłem Tamborskim, Janem Krzysztofem Bieleckim, Radosławem Sikorskim i Krzysztofem Kwiatkowskim.

Reklama

Podczas rozmowy Jan Kulczyk sonduje możliwość uzyskania preferencyjnych rozwiązań prawnych dla spółek, których jest właścicielem przy czym słychać wyraźny nacisk ze strony Kulczyka, aby interpretacja przepisów przez NIK była korzystna dla Kulczyka. Kwiatkowski poleca konkretne osoby, które mogą udzielić pomocy w tej sprawie. Sprawa dotyczy prawdopodobnie przejęcia firmy CIECH przez Jana Kulczyka. Kwiatkowski powołuje się na jakąś sprawę na terenie Ukrainy, w której wykorzystując swoje możliwości rozwiązał ją w podobny sposób na korzyść zainteresowanego - wynika z notatki CBŚ

Notatkę CBŚ opublikował dziennikarz "Do Rzeczy", Cezary Gmyz. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Według Konrada L. nagrano także spotkanie Marka Dochnala ze swoimi doradcami. Rozmowa dot. luk w prawie dzięki którym można zrealizować intratne inwestycje w branży transportu i energetyki z korzyścią dla Marka Dochnala - czytamy w notatce CBŚ.

Do tego rozmowę Sławomira Nowaka z szefem PKP Jakubem Karnowskim. Zdaniem Konrada L. rozmówcy mieli m.in. uzgadniać możliwości wytłumaczenia nieprawidłowości przy zakupie Pendolino.

Jest też nagranie, na którym prezes KGHM rozmawia z jedną z osób zarządzających firmą. Rozmowa dotyczy planów inwestycyjnych KGHM oraz ewentualnych rozgrywek personalnych i inwestycyjnych z negatywnymi skutkami dla Skarbu Państwa.