PO apeluje do członków SKOK-ów, by przejmowali kontrolę nad spółdzielczymi kasami. Podczas konferencji senator Platformy Łukasz Abgarowicz zapewniał, że jego partia nie jest przeciwko SKOK-om oraz ich członkom. Podkreślał, że działania Platformy mają na celu ochronę zgromadznych w kasach oszczędności. Chcę powiedzieć, że dzięki Platformie ich pieniądze są dzisiaj bezpieczne, kto ma do 100 tysięcy euro w kasach ten może się czuć bezpieczny - zaznaczył. Abgarowicz zaapelował do członków SKOK-ów, by sami próbowali przejmować nad nimi kontrolę. Nikt tak dobrze nie pilnuje pieniędzy jak ich właściciele - podkreślił.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: PO mówi o "aferze Dudy" w sprawie SKOK-ów. Wzywa kandydata PiS do zawieszenia kampanii>>>

Senator Abgarowicz powiedział, że Platforma Obywatelska zwalcza - jak się wyraził - pewien układ, który do prywatnych kieszeni wyciągał setki milionów złotych. Według polityka, kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda broni tego układu. Abgarowicz wyraził tez przekonanie, że prezydent Lech Kaczyński nie zdawał sobie sprawy z tego, co dzieje się w SKOK-ach, gdy kierował przygotowaną przez Andrzeja Dudę skargę do Trybunału Konstytucyjnego.

Tymczasem Andrzej Duda odpierał w Krakowie zarzuty w sprawie SKOK-ów. Jego zdaniem w dyskusji nad ustawą, która obejmowała kasy nadzorem KNF, trwa wielka manipulacja. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich zaznaczał, że Lech Kaczyński kierując w 2009 roku ustawę do Trybunału Konstytucyjnego wykonał swój prawny obowiązek.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński o Biereckim: Potężne siły chcą zniszczyć jego instytucję>>>