Zdaniem prezydenta-elekta, goszczącego rano w Radiu Kraków, metropolita krakowski nie tyle mówił o samej metodzie, co odnosił się do proponowanego tekstu ustawy. Andrzej Duda zaznaczał, że dokument regulujący kwestię sztucznego zapłodnienia jest niezbędny. Trzeba to uregulować tak, żeby zarówno godność człowieka, jak i prawo do życia były szanowane, to da się zrobić, jest możliwy kompromisowy projekt w takim zakresie i chciałbym, żeby taki kompromisowy projekt powstał - mówił prezydent-elekt.

Reklama

Andrzej Duda dodał, że na sprawę in vitro patrzy podobnie jak profesor Andrzej Zoll, który ma bardzo poważne, konstytucyjne zastrzeżenia do rządowego projektu.

CZYTAJ TEŻ: Kardynał Dziwisz: Ustawa o in vitro jest niegodna chrześcijanina>>>

Prezydent-elekt powiedział też na antenie Radia Kraków, że jest zdecydowanie za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Uzasadnienie tego jest bardzo proste - chodzi o to, żeby finanse partii były przejrzyste i aby nie było finansowania z różnych - powiedzmy - lewych źródeł - argumentował Andrzej Duda.

W referendum 6 września Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Reklama