Korwin-Mikke wspominał rozmowy z powstającym ugrupowaniem Kukiza na temat ewentualnej wyborczej koalicji. Jak mówił polityk, spodziewał się, że fiasko negocjacji to koniec dyskusji o współpracy.

Reklama

- Wyznaczyliśmy negocjatorów, którzy mimo tego, że byli pełni dobrej woli, nie doszli do porozumienia. Myślałem, że temat jest zamknięty - mówił. Jednak, zaznaczył Korwin-Mikke, później Kukiz nieoczekiwanie zaprosił go na swoje listy wyborcze.

- Odpowiedziałem, że też go zapraszam na nasze listy - wyjaśniał lider partii Korwin. Zachowanie Pawła Kukiza określił natomiast mianem "niepoważnego".

Korwin-Mikke stwierdził, że nerwowe ruchy muzyka wynikają z tego, że w jego tworzącym się ugrupowaniu jest kompletny chaos, a on sam nie panuje nad swoimi współpracownikami.

- Sprawami medialnymi rządzi pan Lodowski, a pan Kukiz tylko od czasu się wtrąca, robiąc jeszcze większe zamieszanie - mówił europoseł.

Lider partii KORWiN przyznał też, że jest zaskoczony deklaracją Kukiza, że jego ugrupowanie nie będzie miało programu wyborczego. Jak dodał, widział już niejednego polityka, który startował z kotem w worku i namawiał do głosowania na siebie, ale pierwszy raz widzi osobę, która nie ma tego kota w worku i prosi o poparcie wyborców.

Janusz Korwin-Mikke ocenił też, że wprowadzenie JOW-ów - naczelny postulat Pawła Kukiza - niewiele zmieni, jeśli chodzi o sytuację w państwie. Dlatego - jak przekonywał - Polsce potrzebna jest fundamentalna zmiana ustroju społeczno-gospodarczego.

Pochwalił natomiast Kukiza za patriotyzm, dodając w swoim stylu, że "Mao Tse-tung też był patriotą". Korwin-Mikke powiedział, że oprócz szlachetnej postawy "jeszcze trzeba wiedzieć, co zrobić z Polską".