- Wniosek w tej sprawie śledczy z Ostrowa Wielkopolskiego przesłali do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi - powiedział IAR wiceszef ostrowskiej prokuratury, Janusz Walczak.

Reklama

Podstawą do przesłania wniosków było podejrzenie, że egzaminy w przypadku Cezarego Grabarczyka i Zbigniewa Seligi odbyły się niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Zastrzeżenie dotyczą głównie egzaminu praktycznego, ale w części odnoszą się też do egzaminu teoretycznego.

- Ujawnione zastrzeżenia są na tyle poważne, że - w ocenie prokuratury - przemawiają za uznaniem, że decyzja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej została wydana z rażącym naruszeniem prawa - mówił IAR prokurator Walczak.

Gdy z dokumentem zapozna się łódzka prokuratura, prześle go do Prokuratury Generalnej, a finalnie rozpatrzy go Komenda Główna Policji.

Wniosek ostrowskiej prokuratury to efekt śledztwa przeciw łódzkim policjantom, którzy mieli załatwiać broń VIP-om, w tym ministrowi Grabarczykowi i posłowi Selidze. Po wyjściu na jaw nieprawidłowości z egzaminem Cezarego Grabarczyka premier Ewa Kopacz zdymisjonowała go z funkcji ministra sprawiedliwości.

Reklama