Reklama

Od kilku tygodni trwały spekulacje o tym kto będzie w najbliższym otoczeniem nowego prezydenta. Sam Andrzej Duda potwierdził wczoraj, że szefową Kancelarii będzie dotychczasowa posłanka PiS Małgorzata Sadurska, były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Maciej Łopiński zostanie szefem zespołu doradców. Będzie on również odpowiadał za skompletowanie zapowiadanej w czasie kampanii wyborczej przez Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju. Ma ona wspierać prezydenta w kwestiach strategicznych.

Za sprawy zagraniczne będzie odpowiadał Krzysztof Szczerski, a za sprawy kultury - Wojciech Kolarski. Z kolei szefem gabinetu będzie obecny poseł PiS Adam Kwiatkowski, który jeszcze 2 dni temu był bardzo dyplomatyczny. O składzie Kancelarii i o tym kto czym będzie się zajmował chce osobiście powiedzieć Andrzej Duda - deklarował współpracownik prezydenta.

Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego ma zostać obecny prezes Instytut Sobieskiego. O zmianach poinformował w tym tygodniu w Sejmie odchodzący szef BBN, Stanisław Koziej.

Paweł Soloch był wiceszefem MSWiA w latach 2005-2007. Od 2014 roku jest prezesem prawicowego think-tanku - Instytutu Sobieskiego.