- PSL do wszystkich wyciąga swoje dłonie; PSL jest obywatelskie, nikomu nie wypowiada wojny; razem możemy więcej - to jest zielona moc; zieleń to kolor nadziei i spokoju - mówił Janusz Piechociński na konwencji PSL.

Reklama

Polityk podkreślał, że partia ma 120 lat doświadczenia, potrzebnego do działania "i na łatwiejsze i trudniejsze czasy". Apelował też, żeby "nie dać uwieść tym, którzy kolejny raz chcą aby rozstrzygnęło się wielkie starcie POPiS-u ze sobą".

- Pierwszego września tam na Westerplatte, jakże wielu zastanawiało się kto i komu pierwszy ma podać rękę. PSL do wszystkich wyciąga swoje dłonie, nie czeka i mówi: razem Polki i Polacy; razem możemy więcej«. To jest właśnie ta magiczna zielona moc - to ona każdego dnia odmienia ludzi, nasze miasta z wioskami, odmienia pola i zakłady pracy, przynosi nadzieję - dodawał Janusz Piechociński.

Internauci okazali się bezlitośni dla Piechocińskiego i wyciągnęli mu przede wszystkim określenie "zielona moc".

- Najbardziej odmienia ludzi zielona moc Benjamina Franklina $$$ - napisał Karol Orzechowski. A Mirosław Trela: ZIELONA MAGICZNA MOC! - Lider ludowców rozpoczął kampanię "STOP DOPALACZOM".