Podczas spotkania z samorządowcami w Hajnówce szefowa rządu powiedziała, że Polacy wciąż nie mają jeszcze zachodnich pensji. Zdaniem premier, w kraju dokonał się postęp w dziedzinie budowy dróg i budynków użyteczności publicznej. Ewa Kopacz podkreśla jednak, że Polacy wciąż rozmawiają o swoich pensjach. Wyzwaniem na kolejne cztery lata, według szefowej rządu, jest wzrost płac.

Reklama

Szefowa rządu powiedziała na Podlasiu, że spełniła obietnice wygłoszone podczas expose. Według niej politycy wygłaszają obietnice licząc na to, że nikt ich nie rozliczy. Premier powiedziała, że jej zapowiedzi sprzed roku były ostrożne, ponieważ nie należy ludziom dawać nadziei, które potem człowiek nie jest w stanie zrealizować.

Jutro w Białymstoku odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu. Premier i szefowie resortów zajmą się między innymi raportem o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego oraz Krajowym Programem Kolejowym na kolejne 8 lat.

Do tej pory wyjazdowe posiedzenia rządu odbywały się między innymi na Górnym i Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Opolszczyźnie.

Reklama