Rzecznik rządu poinformował, że w dalszym ciągu toczą się negocjacje szefów państw i rządów w Brukseli i niezwłocznie po ich zakończeniu i powrocie do Warszawy, Prezes Rady Ministrów wraz z odpowiednimi ministrami jest gotowa poinformować prezydenta o szczegółowych ustaleniach szczytu.

Reklama

Zdaniem Elżbiety Witek z PiS premier odkąd Andrzej Duda objął urząd, za wszelką cenę i na siłę chce się widzieć z prezydentem. To jest kampania wyborcza, gdyby kampanii nie było podejrzewam że nie byłoby nacisku na spotkanie - stwierdziła rzeczniczka PiS. Elżbieta Witek jest też zdania, że Andrzej Duda ma powody do widzenia się z szefową MSW, bo ona ma najlepszą wiedzę jakie argumenty padały i co działo się trakcie rozmów w Brukseli.

Dziś premier Ewa Kopacz na nadzwyczajnym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli spotka się z przywódcami krajów członkowskich. Będą oni rozmawiać o szerszej strategii wobec kryzysu migracyjnego. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo unijnych granic zewnętrznych, współpracę z krajami bałkańskimi, Turcją i krajami sąsiadującymi z Syrią.