Premier tłumaczyła, że na Pomorze pojechała w związku z ważną inwestycją. Szefowa rządu wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przy Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Gdańsku. Chociaż sama nie głosowała, to jej zdaniem źle się stało, że Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem.

Reklama

Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej przedstawiła na forum Sejmu sprawozdanie z prac nad wnioskiem wstępnym o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Politykowi komisja stawiała 6 zarzutów. Chodzi o przekroczenie uprawnień, o nieuprawnione naciski na prokuraturę, policję, CBA i inne służby i wykorzystywanie tych działań w celach politycznych.

Za postawieniem polityka Zjednoczonej Prawicy przed Trybunałem Stanu głosowało 271 posłów - z Platformy Obywatelskiej, lewicy i prawie wszyscy z PSL. Polityk ludowców Józef Zych zagłosował przeciw, a jego koledzy partyjni Stanisław Kalemba i Andrzej Sztorc wstrzymali się od głosu.

Odrzucenie wniosku oznacza, że postępowanie przeciwko Zbigniewowi Ziobrze zostało umorzone.