Beata Szydło podkreśliła, że orzeczenie Trybunału, którego publikacji domaga się opozycja, dotyczy złamania konstytucji przez koalicję PO-PSL. - Wprowadziliście zmiany, które miały na celu to, aby sędziowie z waszego nadania blokowali dobre zmiany, których chcą obywatele - mówiła.

Premier skrytykowała też opozycję za tworzenie atmosfery zagrożenia demokracji, zamiast rzetelnej pracy. Szefowa rządu zarzuciła opozycji, że broni interesów lobby, a nie Polaków. - Trybunał Konstytucyjny potraktowaliście jako bastion obrony waszego interesu i wpływu - stwierdziła Beata Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że rząd pracuje nad realizacją swoich obietnic wyborczych: takich jak obniżenie wieku emerytalnego, programu 500 złotych na dziecko czy podatek bankowy. Zapisy dotyczące tych ustaw znalazły się w nowelizacji budżetu.

Co ciekawe, wcześniej w wywiadzie udzielonym Telewizji Republika Jarosław Kaczyński stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie powinien być publikowany. Jak stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości, dlatego że został wydany z naruszeniem prawa. Zdaniem szefa PiS marszałek Sejmu mógłby zwrócić się do Trybunału o unieważnienie wyroku z 3 grudnia.