Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że jego partia jest zawsze gotowa do rozmowy. Dodał, że jutrzejsza rozmowa może być pokłosiem wniosku, złożonego przez PSL na poprzednim spotkaniu, aby dyskusje i wymiana poglądów nie skończyła się na jednej rozmowie w Kancelarii Premiera.

Platforma także wybiera się do premier Szydło

Platforma Obywatelska pozytywnie odpowiada na zaproszenie premier Szydło. Szef klubu PO Sławomir Neumann będzie na jutrzejszym spotkaniu w kancelarii premiera w sprawie debaty w Parlamencie Europejskim.

Nie wyobrażam sobie na takie spotkanie nie pójść - mówi poseł Neumann i dodaje, że skoro premier zaprasza, to z zaproszenia skorzysta. Parlamentarzysta Platformy dodaje, że PO zaprezentuje jednak "jasne stanowisko".

Ta debata była może sukcesem PiS-u, ale nie była sukcesem Polski - mówił. Jego zdaniem, Polska trafiła na margines Unii Europejskiej. To chcę też jutro powiedzieć - zapowiada Neumann.

Spotkanie premier z przedstawicielami klubów parlamentarnych ma się odbyć jutro o 10.30. Jego uczestnicy omówią między innymi tematy poruszane wczoraj przez szefową rządu na forum Parlamentu Europejskiego.