Dlaczego Platforma nie przyjęła propozycji PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? Jak tłumaczy szef klubu PO Sławomir Neumann, ta oferta stanowi "uderzenie w TK" i nie jest krokiem w dobrym kierunku.
Propozycja PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego nie jest kompromisem - uważa przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. W radiowej Jedynce odniósł się do wczorajszej oferty Beaty Szydło. Polega ona na tym, by w Trybunale 8 sędziów wskazywała opozycja, zaś 7 partia rządząca. Jak podkreślił polityk, najpierw prezydent musi zaprzysiąc trzech sędziów wybranych przez poprzedni Sejm. Dopiero potem można rozmawiać o zmianach.
Jak zauważył jednak, propozycja PiS nie jest krokiem w dobrym kierunku. - mówił. Polityk podkreślił, że rządowa oferta stanowi uderzenie w istniejący Trybunał. Opinię PO podziela PSL i Nowoczesna. Obydwie partie nie wyraziły wczoraj zgody na proponowane przez PiS rozwiązanie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR