Były przewodniczący klubu parlamentarnego PO rozmawiał z Moniką Olejnik w audycji "Gość Radia ZET", gdzie bardzo ostro krytykował Kaczyńskiego i PiS za prorosyjską politykę zagraniczną. – Każda jego decyzja, każda decyzja legislacyjna w Sejmie osłabia naszą pozycję w Unii Europejskiej i bez wątpienia cieszy tych polityków na Kremlu, którzy nam nie życzą dobrze – mówił polityk.

Reklama

Grupiński przypomniał, że Wojciech Jasiński, nowy prezes PKN Orlen, zdecydował się na zawarcie kontraktów na zakup ropy z Rosji, choć poprzedni zarząd chciał kupować surowiec w Arabii Saudyjskiej.

Monika Olejnik odpowiedziała, że Jasiński uzasadniał tę decyzję wynegocjowaniem dobrej ceny. - Słyszałem. Wynegocjował 40 dolarów za baryłkę, a średnia cena dziś to jest 27-29 dolarów. Rewelacyjnie wynegocjował! – zadrwił w odpowiedzi były szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Dodał, że martwią go decyzje polityków PiS, którzy weszli do tych spółek skarbu państwa, na których spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo gazowe kraju. – Zamiast zdywersyfikować dostawy wzmacniają naszą zależność od Moskwy – ostrzegał Grupiński w Radiu ZET.