Satyryczny materiał o Polsce nadała telewizja ARD. Pokazano w nim Jarosława Kaczyńskiego, który razem z Beatą Szydło na tandemie startował w wyścigu. Ich rywalem był Viktor Orban. W programie nazwano prezesa PiS "małym gnomem", a w kulminacyjnej scenie Kaczyński spada z roweru do gnoju.

Reklama

Wiceminister obrony narodowej nie kryje oburzenia na takie przedstawienie polskich władz. - My powinniśmy reagować faktycznymi działaniami, a nie przejmowaniem się tego rodzaju żenującymi filmikami. Na pewno nie w ten sposób, że będziemy w polskiej telewizji realizowali film, jak to Angela Merkel papla się w fekaliach, tylko raczej zajmowali się rzeczami poważnymi - skomentował w Superstacji poseł PiS i wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Kownacki przekonuje, że takie satyryczne filmy to nie przypadek, a celowe działanie wymierzone w nasz kraj.

Niemcy realizują tego rodzaju filmy, ponieważ ich interesy są w Polsce zagrożone. Przez ostatnie kilkanaście lat tak naprawdę realizowano interesy niemieckie. Ja to widzę na przykładzie swojego resortu, ale także wielu innych miejsc. Banki, hipermarkety. Oni wiedzą, że dzisiaj podatki mogą być płacone w Polsce, nie w Niemczech i dlatego w tak paniczny sposób reagują - przekonuje wiceminister obrony narodowej.

Reklama