Nowoczesna krytykuje decyzję o lutowym posiedzeniu komisji finansów publicznych w sprawie podwyżki taryf i opłat bankowych. To zabawne, mówiłem Prawu i Sprawiedliwości, że za podatek bankowy zapłacą klienci. To jest proste jak konstrukcja cepa" - powiedział Ryszard Petru.

Reklama

Lider Nowoczesnej powiedział, że wzywanie na komisję prezesów banków przypomina mu czasy PRL-u, kiedy wzywano np. chłopów, by zapytać ich dlaczego mają tak duże gospodarstwa, albo dlaczego za mało produkują. To jest bardzo w komunistycznym stylu - dodał Ryszard Pertu. Przypomniał, że teraz są czasy gospodarki rynkowej. Nie wiem czego spodziewa się poseł Jaworski po tym zaproszeniu, ale na pewno świadczy to o tym, że nie rozumie on jak to działa i teraz kombinuje jak zrzucić winę na kogoś - powiedział.

O tym, że w lutym odbędzie się posiedzenie komisji finansów publicznych poświęcone reakcji banków na wprowadzany od lutego podatek bankowy poinformował dziś przewodniczący komisji Andrzej Jaworski z PiS-u. Mówił on, że komisja powinna mieć wiedzę, czy podwyżka w jednym z banków miała związek z podatkiem bankowym.