Platforma Obywatelska i Nowoczesna pytają o ostatnie nominacje w spółkach skarbu państwa. Były rzecznik PiS-u Marcin Mastalerek obejmuje funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. Z kolei - jak donosi Rzeczpospolita - jeden z bohaterów tak zwanej afery madryckiej Mariusz Antoni Kamiński, zostanie szefem Polskiego Holdingu Obronnego.

Reklama

Sprawę tych nominacji komentowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jan Grabiec z PO mówił na konferencji prasowej, że stoi to w sprzeczności z tym, co Prawo i Sprawiedliwość mówiło w kampanii wyborczej. Kierował też pytania do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, między innymi, co zmieniło się w jego ocenie, że spółki skarbu państwa powinny być obsadzane przez fachowców.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru przypominał, że Platformie nie udało się wprowadzić do Orlenu Igora Ostachowicza - byłego ministra w Kancelarii Premiera Donalda Tuska. PiS jest skuteczniejszy, bo wprowadził tam Mastalerka i nie przejmuje się dziennikarzami - mówi polityk. Dodaje, że tak wygląda "dobra zmiana" według Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno Marcin Mastalerek, jak i Mariusz Antoni Kamiński nie kandydowali do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości.