Poseł Sylwester Chruszcz z ruchu Kukiz'15 chce w Sejmie przyjąć Wielkiego Muftiego Syrii, Ahmada Hassouna - pisze "Newsweek", który o sprawie dowiedział się od Samera Masriego, prezesa Fundacji Wolna Syria. Jak to możliwe? Hassoun publicznie pochwala zbrodnie na narodzie syryjskim, swoim nazwiskiem firmuje reżim, który stoi za jednym z największych ludobójstw w najnowszej historii świata, publicznie domaga się wyrżnięcia cywilów z opozycyjnego wobec Assada Aleppo - oburza się Masri.

Reklama

Przypomina też, że w 2011 mufti publicznie groził, że jeśli Zachód będzie chciał obalić Assada, to znajdą się kandydaci na "męczenników", którzy przeprowadzą samobójcze zamachy. Przecież to groźba także wobec Polski! Czy zaproszenie terrorysty do polskiego Sejmu to oznaka naiwności, czy ukłon w stronę śmiertelnie groźnego dla Europy fundamentalizmu?- mówi Masri.

Zaproszeniem oburzeni są także eksperci ds. bezpieczeństwa. Mufti Hassoun w polskim Sejmie? To niedopuszczalne, niebezpieczne i głupie - mówi tygodnikowi dr Krzysztof Liedel. Przeciwko wizycie zaprotestował już były minister sprawiedliwości - Borys Budka. Chce on odwołania przez Kancelarię Sejmu spotkania z muftim.