Na początku piątkowych obrad Sejmu głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który poinformował, że po ciężkiej chorobie zmarł poseł Artur Górski.

Reklama

Kaczyński określił Artura Górskiego jako "człowieka wielkiej dzielności" i "wyjątkowej ideowości". Zaznaczył, że Artur Górski był "w całym tego słowa znaczeniu oddany sprawie Polski".

Użyję tutaj sformułowania, które w jego wypadku nie jest frazesem: oddany Bogu i ojczyźnie - stwierdził prezes PiS.

Kaczyński zaintonował też modlitwę za zmarłych. Wspólnie odmówili ją posłowie.

PAP / Leszek Szymaski

Artur Górski ukończył studia na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie na kierunku politologia i nauki społeczne. Uzyskał na tej uczelni stopień doktora nauk humanistycznych.

Od 1995 do 1997 roku był dziennikarzem zespołu politycznego redakcji krajowej Polskiej Agencji Prasowej. W 1998 roku został redaktorem naczelnym "Naszego Dziennika". Później pracował w administracji rządowej, m.in. jako doradca Prezesa Rady Ministrów.

Był również redaktorem naczelnym kwartalnika "Pro Fide, Rege et Lege" oraz do 2004 roku prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Od 2002 roku należał do Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku został wybrany do Sejmu z listy PiS w okręgu warszawskim. Mandat uzyskał też w kolejnych wyborach w 2007, 2011 i 2015. Przez ostatnie lata zmagał się z białaczką.