Wszystkie te działania wynikają z prowincjonalizmu tej ekipy władzy. Oni nie rozumieją, czym jest Unia Europejska, współczesny świat i globalizacja mówił Aleksander Kwaśniewski w Radiu ZET o sporze rządu PiS z Unią Europejską.

Reklama

Nie rozumieją, że budowanie pozycji kraju to nie machanie szabelką, ale zdobywanie sojuszników, przedstawianie racji, solidarność. Na własną prośbę PiS rozmienia wysoką pozycję Polski na drobne. Tego się szybko nie odbuduje - dodał były prezydent.

Kwaśniewski, że niedługo w PiS ujawni się "z otwartą przyłbicą" frakcja, która będzie chciała, aby Polska wyszła z Unii Europejskiej.

Większość Polaków odrzuci takie myślenie. Po 12 lata w Unii Europejskiej Polacy rozumieją, że przyniosło nam to korzyści, a to, że trzeba akceptować te reguły, które przyjęliśmy, do UE wchodząc, to jest oczywista oczywistość - stwierdził były prezydent.

Kwaśniewski o koncie Dudy na Twitterze: Nie rozumiem, po co prezydent wdaje się w takie dialogi

Aleksander Kwaśniewski w Radiu ZET komentował m.in tekst Agnieszki Kublik w "Gazecie Wyborczej", której Kancelaria Prezydenta odmówiła odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego prezydent na Twitterze śledzi wulgarne mikroblogi.

To jest bardzo obyczajowe. To jest tak wykropkowane, że ja nawet nie wiem, co to tam mogło być… Żartuję, ale nie rozumiem, po co prezydent Andrzej Duda się wdaje w takie dialogi? - powiedział były prezydent.

Póki to będzie źródło żartów, to pół biedy. Obawiam się, że będą też poważniejsze nieporozumienia - ocenił Kwaśniewski, przypominając wpadki m.in. Radosława Sikorskiego i Karla Bildta na Twitterze.

Mam wykłady o przywództwie w różnych miejscach. Radzę tym adeptom, którzy chcą działać w polityce, żeby z takich możliwości jak Twitter korzystali albo ostrożnie, albo w ogóle. To jest źródło istotnych nieporozumień - dodał Aleksander Kwaśniewski.