Z listu ministra finansów do mnie wynikało, że mam milczeć, a jednocześnie czekać na kolejne ataki. Zostałem nazwany anarchistą, to jakieś kompletne głupstwa. Czy Szałamacha wysłał taki list do prezesa PiS, żeby milczał? powiedział w TVN24 prof. Andrzej Rzepliński.

Reklama

Gdyby minister finansów spotkał się ze mną osobiście, to poprosiłbym go, by w mojej obecności zadzwonił do prezesa swojej partii i poprosił go o to samo – dodał w „Piaskiem po oczach” prezes Trybunału.

Zdaniem Rzeplińskiego, Trybunał jest ofiarą wojny hybrydowej. - Ostatnim atakiem była wypowiedź prezesa PiS Kaczyńskiego w poniedziałek w Sejmie – powiedział.

Ja prezes Trybunału nie znam autorów projektu ustawy o Trybunale, to dla mnie skandal. To nie jest Europa, jak to jest możliwe, nawet nie mogę z tą osobą porozmawiać, nikt się pod projektem nie podpisał - mówił w TVN24 prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Projekt ustawy o Trybunale został napisany z oczywistą obrazą dla postanowień Komisji Weneckiej - uważa prezes TK.

Prawnicy biura TK przygotowali mi opinię nt. projektu ustawy o Trybunale. Myślę, że będzie ogłoszona, nawet w przyszłym tygodniu. Będzie to opinia wybitnych młodych doktorów prawa, którzy mają różne poglądy. Są to ludzie, którzy cenią sobie swoją wiedzę - tłumaczył.