Nie przestrzegacie zasad konstytucji w Polsce, nie publikuje pani wyroku. Czeka na panią Trybunał Stanu pani premier. To są prawdziwe słowa, nie da się przed tym uciec - podkreślił Neumann.

Reklama

Dodał, że nie ma "kompromisów w przestrzeganiu prawa". Na to nie będzie nigdy zgody. Na taki kompromis, że zalegalizujemy wasze łamanie prawa. Nie będzie takiej zgody. Opublikować wyrok Trybunału to jest pani obowiązek, od tego nie ma ucieczki - powiedział.

Zarzucił rządzącym, że "okłamują swoich sojuszników". Kłamaliście w Parlamencie Europejskim, okłamujecie Komisję Europejską, okłamujecie naszych sojuszników w Stanach Zjednoczonych, to jest wasza polityka zagraniczna. Za chwilę nikt nie będzie się z wami spotykał. Wyjazdy i zdjęcia z pomnikami na ławeczkach to będzie polska polityka zagraniczna prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość - zaznaczył.

Nawiązał też do ubiegłotygodniowej wypowiedzi w Sejmie ministra skarbu Dawida Jackiewicza (podczas przedstawiania wyników raportu z rządów koalicji PO-PSL - PAP) dot. złotego mercedesa, którego miał zażyczyć sobie prezes jednej ze spółek. To jest symbol, to jest wasz symbol, bo to nieprawdziwy złoty mercedes, bo to kłamstwo, kłamstwo jest symbolem waszych rządów, kłamiecie cały czas - powiedział Neumann.