- Zdaniem naszych informatorów, europoseł PO może być niezadowolony z decyzji kierownictwa partii dot. braku zaangażowania w marsz KOD 4 czerwca – informuje 300polityka.pl.

Reklama

Wałęsa miał być też niezadowolony z funkcjonowania Instytutu Obywatelskiego.

- Europoseł Jarosław Wałęsa zawiesił swoje członkostwo w PO - potwierdził PAP szef klubu Platformy i jej lider na Pomorzu Sławomir Neumann. Powody tej decyzji nie są znane; według Neumanna, Wałęsa nie podał ich w piśmie, które do skierował do niego.

- W piśmie, które otrzymałem od Jarosława Wałęsy, jest jedno zdanie, że zawiesza swe członkostwo w Platformie. Zgodnie ze statutem partii miał do tego prawo. Umówiłem się z nim na rozmowę w przyszłym tygodniu, ponieważ teraz przebywa za granicą - zaznaczył Neumann.

Jarosław Wałęsa, syn b. prezydenta Lecha Wałęsy, w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 roku. Wcześniej, w latach 2005-2009 był posłem PO. Z Platformą związany jest od 2005 roku. Od czerwca ubiegłego roku kierował think-tankiem PO, Instytutem Obywatelskim.

Reklama

W poniedziałek w internecie pojawiały się też informację, że w prawach członka PO został zawieszony poseł Michał Kamiński.