Gowin, który jest gościem na kongresie PiS, powiedział, że dobrą informacją dla Polski jest to, że w czasach przełomu, sprawy Polski są w rękach PiS i Zjednoczonej Prawicy, współtworzonej z PiS przez jego ugrupowanie, Polskę Razem, oraz Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro. - Jestem przekonany, że to właśnie nasz obóz będzie potrafił zapobiec zagrożeniom i wykorzystać szansę – dodał.

Reklama

Gowin podkreślił, że polskiej prawicy potrzebna jest jedność. - Mimo różnic zachowujemy jedność, chcę bardzo mocno podkreślić, że nikt tej jedności nie rozbije – zadeklarował prezes Polski Razem.

Jak dodał, "stoimy wobec nowych wyzwań i oprócz jedności potrzebujemy poszerzenia programowego, poszerzenia o nowe środowiska konserwatywne, prawicowe, a przede wszystkim poszerzenia o nowych wyborców, zwłaszcza o młodych wyborców".

Jego zdaniem, trzeba przekonać nowych wyborców, że prawdziwa szansa na zbudowanie nowego państwa, nowego systemu, na naprawę Polski, wiąże się tylko z obozem PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

Potrzebujemy silnego państwa, to silne państwo ma być państwem wolności. Jesteśmy w stanie stworzyć z Polski oazę wolności i w sensie gospodarczym i społeczeństwa obywatelskiego – przekonywał Gowin.

Gowin przekonywał również, że obóz Zjednoczonej Prawicy, ale także Polska, potrzebuje silnego przywództwa. - Jestem przekonany, że z tego kongresu, Prawo i Sprawiedliwość wyjdzie jeszcze bardziej wzmocnione – powiedział.