"Super Express" podaje, że na wynagrodzenia Radziwiłł chciał przeznaczyć o 20 mln zł więcej niż w tym roku, czyli 340 mln zł.

Reklama

MZ: minister zdrowia nie decyduje o podwyżkach w NFZ

W związku z opatrzeniem dzisiejszej publikacji "Super Expressu" dotyczącej funduszu wynagrodzeń w NFZ zdjęciem ministra zdrowia po raz kolejny stanowczo podkreślamy, że minister Konstanty Radziwiłł nie decyduje o przyznawaniu ewentualnych podwyżek pracownikom Funduszu, napisał resort zdrowia.

Odnosząc się do treści samego artykułu, wyjaśnił, że plan finansowy NFZ na 2017 r. przewiduje o ok. 3 mln zł więcej na wynagrodzenia, co stanowi wzrost o 1 proc., tj. poniżej przewidywanej inflacji.

Koszty administracyjne Funduszu w przyszłym roku będą stanowiły 0,99 proc. całego budżetu NFZ, z czego wynagrodzenia – 0,45 proc.(informowaliśmy o tym już w lipcu w na naszej stronie internetowej). Jednoczenie plan zakłada przeznaczenie ponad 75 miliardów złotych na leczenie pacjentów, refundację leków oraz pokrycie kosztów wykonywania zadań przez zespoły ratownictwa medycznego.

"Zilustrowanie przez dziennik "Super Express" zdjęciem ministra tekstu dotyczącego wynagrodzeń pracowników NFZ jest nadużyciem i wprowadza czytelników w błąd", napisano też.