Rząd PiS jest rządem aktywnym. Realnie bronimy naszych rodaków. Troszczymy się o nich. Dbamy o ich bezpieczeństwo zarówno w Polsce, jak i za granicą - powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu ZET minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA uważa bowiem, że wizyta trzech ministrów w Wielkiej Brytanii po atakach na Polaków zakończyła się sukcesem. Sam fakt, że ministrowie znaleźli czas na spotkanie z nami w bardzo krótkim czasie świadczy o tym, że strona brytyjska uważa, iż sprawa złego traktowania naszych obywateli powinna być rozwiązana - powiedział.

Reklama

Błaszczak twierdzi też, że Polacy na Wyspach są źle traktowani. Jego zdaniem, na zachodzie Europy jest reżim poprawności politycznej, ale nie obejmuje krzywdzącej opinii wobec Polaków. Szef MSW dodaje, że o naszych obywateli można pisać źle, bo są chrześcijanami.

Minister skomentował też wniosek PO o delegalizację ONR. Nie zajmujmy się marginesem marginesów, bo to problem tworzony przez KOD - powiedział. Stawiam na tej samej płaszczyźnie KOD i ONR - podsumował.