Grzegorz Schetyna powiedział na konferencji prasowej, że podczas niedzielnego spotkania z prezydentem, które trwało około 40 minut, mówił o tym, jakie skutki może mieć obecna sytuacja, jeżeli nie uda się jej rozwiązać i jeżeli nie będzie zaangażowania prezydenta. Podkreślił, że zaangażowanie prezydenta jest niezbędne.

Reklama

Schetyna oświadczył, że jest też gotowy do spotkania z prezesem PiS. Prezydent mówił, i to jest zresztą publiczna informacja, że spotyka się jutro z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Powiedziałem, że jestem do dyspozycji i oczekuję od niego zorganizowania spotkania mojego z prezesem Kaczyńskim, zorganizowania przez prezydenta Dudę - powiedział szef PO.

Zapewnił, że jest otwarty, by rozmawiać o wszystkich problemach i je wyjaśnić. Liczę na zaangażowanie się prezydenta Dudy w tej kwestii wzięcia też odpowiedzialności - powiedział Schetyna.

Dodał też, że po piątkowych wydarzeniach oczekuje rezygnacji marszałka Kuchcińskiego. Po tym, co się stało, uważamy, że on bardzo poważny sposób doprowadził do tego kryzysu i jest za niego odpowiedzialny. Powinien zrezygnować z tej funkcji - oświadczył Schetyna. Dodał, że powiedział prezydentowi, że oczekuje też powrotu mediów na dawnych zasadach do pracy w Sejmie, Senacie, w parlamencie.