- W wypadku uczestniczyło siedem samochodów osobowych i laweta, w tym dwa pojazdy z kolumny żandarmerii wojskowej. Trzy osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala - poinformował rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Reklama

Do czasu usunięcia wszystkich pojazdów uczestniczących w zdarzeniu zablokowany będzie pas jezdni w kierunku Warszawy. Ruch odbywa się wahadłowo. Prace mogą potrwać do późnych godzin nocnych.

Minister Macierewicz, który wracał z sympozjum "Oblicza dumy Polaków", zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, nie ucierpiał.

- Minister Obrony Narodowej przesiadł się do innego samochodu i odjechał. Z tego co wiem, nic mu się nie stało - powiedział toruński radny PiS Karol Wojtasik.

Macierewicz przesiadł się i odjechał w stronę Warszawy

- Jednym z poszkodowanych jest osoba z ministerialnej kolumny - dodał Wojtasik.

Jeden ze świadków zdarzenia cytowany przez TVN24 stwierdził, że samochody z kolumny nie zdążyły wyhamować i uderzyły w auta, które zatrzymały się na czerwonym świetle. Jego zdaniem pojazdy z kolumny ministra Macierewicza poruszały się z prędkością ok. 130 km/h.

Reklama