- W związku z kampanią dezinformacyjną prowadzoną przez niektóre media na temat działań Ministerstwa Obrony Narodowej, która tym razem skupiła się na zakupach, jakie zostały przeprowadzone w ramach przygotowań do Szczytu NATO, MON informuje, iż nieprawdą jest, że na zakup samochodów wydano blisko 35 mln zł - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama

Ila zatem MON zapłacił za samochody? - Wszystkie koszty związane z pozyskaniem niezbędnych środków do przewozu i ochrony gości wyniosły 13,2 mln zł. W tej sumie mieści się pozyskanie: 3 BMW 7, 12 samochodów klasy średniej i 22 samochodów zabezpieczających i pomocniczych - głosi komunikat.

- MON domaga się od portalu Onet.pl, który jako pierwszy zamieścił dezinformację na temat kosztów oraz od innych mediów i osób publicznych o zaprzestanie dezinformowania i przeproszenie MON - czytamy w oświadczeniu resortu.

W ubiegłym tygodniu Onet.pl ujawnił, że MON kupiło 30 limuzyn za prawie 35 milionów złotych. Zakup przeprowadzono z wolnej ręki bez przetargu i kalkulacji kosztów. Pozwalała na to tzw. specustawa przyjęta przed szczytem NATO. Wozy zostały zamówione w najbardziej luksusowych wersjach. Po szczycie NATO samochody wożą urzędników MON.