Saryusz-Wolski o PO

Europoseł odniósł się do komentarzy polityków na temat spekulacji medialnych, że rząd PiS sonduje kraje UE, czy poprą jego kandydaturę na szefa Rady Europejskiej zamiast Donalda Tuska.

Korci by zażartować, że paradoksalnie PO nie popiera swego członka, a popiera nie-członka - napisał w piątek europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Korwin-Mikke o kobietach

Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani rozpoczął dochodzenie w związku z seksistowskimi uwagami wygłoszonymi podczas posiedzenia plenarnego przez polskiego europosła Janusza Korwin-Mikkego.

Kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne - powiedział Korwin-Mikke w trakcie debaty na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Klich o Tusku

Mamy przekonanie, że toczy się intryga przeciwko Donaldowi Tuskowi i jest w nią zaangażowany polski rząd. Jeśli to prawda, oznacza to, że polski rząd wbija nóż w plecy Polakowi pełniącemu najbardziej znaczącą funkcję w UE - mówił w czwartek senator PO Bogdan Klich.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

PO ostro o PiS

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował w czwartek, że grupa parlamentarzystów jego ugrupowania wystąpiła do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie zgodności przepisów, na podstawie których została powołana na funkcję pierwsza prezes Sągu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf.

PiS chciałoby się pozbyć niezależnego prezesa Sądu Najwyższego i powołać w to miejsce osobę podległą politycznie decyzjom Jarosława Kaczyńskiego. To jest bolszewicki sposób prowadzenia polityki, który nie ma nic wspólnego z zasadami państwa prawa - uważa rzecznik PO Jan Grabiec.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Gronkiewicz-Waltz o Saryusz-Wolskim

Gronkiewicz-Waltz pytana przez PAP o rzekomą kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedziała, że to "tak na złość Donaldowi Tuskowi psikus zrobiony przez Jarosława Kaczyńskiego".

Zamieszanie wokół rzekomej kandydatury europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej to "psikus zrobiony przez Jarosława Kaczyńskiego" na złość Donaldowi Tuskowi - oceniła w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO).

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Błaszczak o transporcie

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zabrał swych synów na premierę kinową. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podróżowali rządową limuzyną z ochroną, podaje "Super Express".

Nie przyjadę na rowerze przecież. Prywatnym samochodem miałem przyjechać? Na piechotę przyjść? – komentuje w "Super Expressie" Mariusz Błaszczak.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Gen. Różański o przyczynach swojej dymisji

W mojej ocenie minister Macierewicz nie darzył mnie zaufaniem. W wielu sytuacjach minister Macierewicz przyznawał mi rację, a później działo się inaczej - mówił o przyczynach swojej dymisji generał broni Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>