Tusk o Szydło

Donald Tusk po tym gdy przy sprzeciwie premier Beaty Szydło 27 innych krajów wybrano go na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Bardzo współczuje premier Szydło niewdzięcznej roli, jaka została jej zadana przez lidera jej partii - powiedział Tusk.

Reklama

Kaczyński o Saryusz-Wolskim

Kaczyński był pytany na konferencji w Sejmie, czy widziałby w szeregach PiS-u lub rządu Jacka Saryusz-Wolskiego, który był kandydatem polskiego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Nie zapraszam do PiS-u Jacka Saryusz-Wolskiego, nie zgłaszał się. Nie jest prawdą, że otrzymał jakieś obietnice w związku z kandydowaniem na szefa Rady Europejskiej - powiedział w czwartek prezes PiS.

Siedlecka o Dudzie

Ewa Siedlecka, dziennikarka "Polityki", w bardzo kontrowersyjnych słowach wypowiedziała się o prezydencie. Jej opinia wywołała burzę w internecie. Siedlecka gościła we wtorek w radiu TOK FM razem z Danielem Passentem, Adamem Szostkiewiczem i Janem Ordyńskim. Dziennikarze rozmawiali o reformie sądownictwa. Oceniali też politykę Andrzeja Dudy wobec partii rządzącej. Siedlecka nazwała prezydenta "użytecznym narzędziem partii rządzącej".

Został jak to się ładnie mówi, przecwelony przez PiS – dodała Ewa Siedlecka cytowana przez portal wpolityce.pl.

Kaczyński o Tusku

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" o tym czyim kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej jest Donald Tusk?

Angeli Merkel, jest kandydatem niemieckim

Kaczyński o Tusku

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował wybór Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Donald Tusk nie będzie już w tej chwili mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą, że nie będzie mógł swoich interwencji w polskie sprawy i innych wypowiedzi jakoś łączyć z Polską - powiedział.

Hofman o Tusku

Wybór szefa Rady Europejskiej był jednym z tematów, o który zapytany został Adam Hofman, były poseł i rzecznik PiS.

Donald Tusk na białym koniu wróci i będzie ten obóz jednoczył. Będą apelować do niego jak do cara.

Ogórek o Kaczyńskim

Czytając wywiad opublikowany w „Do Rzeczy”, trudno uwierzyć, że został przeprowadzony z byłą kandydatką SLD na prezydenta. Magdalena Ogórek ochoczo zachwala w nim zdolności polityczne prezesa PiS.

Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna.