Zdaniem tygodnika marszałek Sejmu Marek Kuchciński miał żądać od prezydenta Andrzeja Dudy wycofania się z weta ws. dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i KRS.

Reklama

Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji - miał według "Newsweeka" powiedzieć do prezydenta marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Formalnie byłoby to możliwe, bo prezydent jeszcze nie skierował dwóch zawetowanych ustaw do ponownego rozpatrzenia w Sejmie. Mają one trafić na Wiejską, gdy urzędnicy przygotują uzasadnienie.

Andrzej Duda miał odpowiedzieć, że to wykluczone, bo decyzja została już ogłoszona.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim trwało półtorej godziny. Po jego zakończeniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział w TVN24, że "decyzja o wecie pozostaje niewzruszona".

Stanisław Karczewski: Fake news!

Do tekstu "Newsweeka" odniósł się na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Fake news - tak skomentował doniesienia tygodnika.

Byłem na tym spotkaniu. @MarekKuchcinski nie wypowiedział cytowanych przez @NewsweekPolska słów. #Krzymowski i @lis_tomasz kłamią! #FakeNews - napisał Karczewski.

Podobnie rzecz skomentował na portalu społecznościowym marszałek Sejmu Marek Kuchciński: Redaktorze Krzymowski, proszę nie kłamać...