Jak zaznaczył wicepremier, wkrótce koalicja rządowa się poszerzy. Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Gowin.

Reklama

Skoro dołączają do nas nowe środowiska, polityczne i samorządowe, to rzeczą naturalną jest także zmiana szyldu - mówił. Jednocześnie zastrzegł, że na razie nie chce zdradzać konkretnych nazwisk ani nazwy nowego ugrupowania, ponieważ jest na to za wcześnie.

Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią - zaznaczył wicepremier. Wyjaśnił, że będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych. Wzmacniam obóz Zjednoczonej Prawicy, koledzy z PiS o tym wiedzą i są tym faktem usatysfakcjonowani - podkreślił.

Rzecznik PiS pytana o zapowiedź Gowina powiedziała, że plany wicepremiera były znane partii. Zapowiedź, czy plany pana wicepremiera Gowina znaliśmy i znamy. Nie jest to dla nas zaskoczenie - podkreśliła. Natomiast każde rozszerzenie klubu, a mam nadzieję, że tak się stanie, jest czymś pożytecznym, ważnym i potrzebnym i dla naszego klubu i środowiska Zjednoczonej Prawicy, funkcjonującego tu w parlamencie - dodała.

Dopytywana, czy spodziewa się, że będzie to ugrupowanie bliskie prezydentowi stwierdziła, że spodziewa się, że będzie ono częścią Zjednoczonej Prawicy. Tylko jedność daje nam po pierwsze, że przeprowadzimy nasze reformy, które będą dobrymi reformami dla Polaków, dając szansę na to, że będziemy formacją być może w ramach Zjednoczonej Prawicy zwycięską w kolejnych wyborach - mówiła rzecznik PiS.

Mimo tego, że jesteśmy Zjednoczoną Prawicą to każda formacja jednak działa oddzielnie. Pan wicepremier wybrał taką drogę, my realizujemy się jako PiS. Mam nadzieję, że będziemy współpracować razem - dodała Mazurek.