Zdaniem tvn24.pl fakt zatrudnienia w SKW byłego funkcjonariusza SB jest o tyle zastanawiający, że niedawno ze specsłużb zostali usunięci wszyscy, którzy rozpoczynali służbę w organach PRL.

Czym się zajmował od kilku miesięcy zajmował się w SKW Jan Kudrelek? Według tvn24.pl opiniował "najpoważniejsze problemy SKW z zakresu prawa karnego i administracyjnego, które potem trafiają na biurka szefów tej służby".

Tv24.pl ustalił, że Kudrelek trafił do SKW z policyjnej emerytury, z której korzystał od kilku lat. Jego nazwisko jest doskonale znane dwudziestu kolejnym rocznikom kończącym Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie - czytamy w serwisie.

Zdaniem tvn24.pl studenci nie znali przeszłości surowego egzaminatora, dopóki Paweł Kukiz nie napisał o nim piosenki pt. "Kundelek Antka Policmajstra".

Utwór zaczyna się fragmentem podania z końca lat 80., w którym Kudrelek prosił o przyjęcie do Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW imienia Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie: Prośbę swą uzasadniam tym, że obecnie pracuję w organach Służby Bezpieczeństwa, nie posiadając odpowiedniego przygotowania resortowego w tym zakresie.

Tvn24.pl spytał MON tydzień temu o to, jak to się stało, że Kudrelek znalazł zatrudnienie w SKW. Podobne pytanie otrzymał koordynator służb specjalnych. Nie znalazło ono jednak odpowiedzi. Dr Jan Kudrelek również nie skomentował sprawy.

Tvn24.pl przypomina także jednocześnie, że Kudrelek swego czasu blisko współpracował posłem PiS Arkadiuszem Mularczykem. Był zatrudniony na wniosek posłów PiS jako ekspert przy tzw. "komisji naciskowej", która działała  latach 2008-2011. Czy poseł polecał Kudrelka do pracy w SKW?

Bzdury wyssane z czyjegoś brudnego palca - skomentował Mularczyk.

MON: Nie był zatrudniony, wykonywał doraźne czynności na podstawie umowy - zlecenie

Ostatecznie dopiero dzisiaj po południu MON wydał komunikat ws. Jana Kudrelka:

W związku z informacjami medialnymi informujemy, że pan Jan Kudrelek nie jest i nigdy nie był żołnierzem, funkcjonariuszem, ani pracownikiem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wykonywał doraźne czynności na podstawie umowy - zlecenie, która została rozwiązana.