Ona jest chodzącym jednym wielkim kłamstwem, nie usłyszałem od niej ani jednego ludzkiego, ciepłego słowa pod adresem ofiar tejże reprywatyzacji - mówi o Hannie Gronkiewicz-Waltz w zaprezentowanym spocie ofiara bezprawnej reprywatyzacji i przedstawicielka pokrzywdzonych lokatorów.

Reklama

Autorzy materiału zamieścili w nim także cytaty z wypowiedzi przedstawicieli ratusza na temat afery reprywatyzacyjnej. I tak szef stołecznego Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz odpowiedział na zadane w czasie konferencji prasowej pytanie ws. grupy przestępczej działającej ws. reprywatyzacji i brak kontroli nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami słowami: czy pytałby pan szefa wielkiej korporacji, dlaczego w jakimś magazynie są rozsypane śrubki? No miasto jest w pewnym sensie wielką korporacją, na czele której stoi prezydent.

Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła: jak się okazuje teraz, działała grupa przestępcza. Spot zawiera także m.in. inne cytaty z materiałów prasowych dotyczących reprywatyzacji. Kończy się wezwaniem: "Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z PO rządzą Warszawą od 11 lat. Czy pozwolimy im na więcej?", opatrzonym hashtagiem #uczciwysamorząd.

Szef klubu PO: To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową, związaną z samorządem

- To nieudolna odpowiedź na naszą ofensywę programową, związaną z samorządem – ofensywę związaną z decentralizacją państwa. Jedyne na co ich stać, to pokazywanie reprywatyzacji i to nie w kontekście także działalności śp. prezydenta (Warszawy) Lecha Kaczyńskiego i innych prezydentów z PiS, tylko Hanny Gronkiewicz-Waltz – powiedział PAP Neumann. - Uznali, że to jest element, który dzisiaj ma przełamać tę naszą ofensywę programową – dodał szef klubu PO.

Zdaniem Neumanna, Prawo i Sprawiedliwość "obawia się samorządów" i przyszłorocznych wyborów, które wyłonią nowe rady gmin, powiatów, sejmiki województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.