W Suwałkach władze miejskie zorganizowały uroczystość 99. rocznicy odzyskania niepodległości na Placu Józefa Piłsudskiego. W obchodach wziął także udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, poseł pochodzący z Suwałk.

Reklama

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz apelował do zebranych, żeby nie licytować się o to, kto jest lepszym patriotą i nie dzielić w ten sposób Polaków. Z kolei wiceminister Zieliński mówił o odradzającym się patriotyzmie wśród młodych.

Wideo agencji Xnews

- Odradza się i przeżywa renesans polski patriotyzm, zwłaszcza wśród młodych. Na naszych oczach ideologia lewicowo-liberalna, czy wręcz lewacka przegrywa. Młodzi chcą być tacy jak nasi przodkowie. Młodzi Polacy śpiewają dzisiaj cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego, stają na baczność w domach prywatnych, gdy ten hymn, choćby podczas imprez sportowych jest odgrywany. Chcą pracować dla Polski - powiedział Zieliński.

Wiceminister SWiA dodał, że od ćwierćwiecza mamy znowu upragnioną niepodległość, dzięki wielkiemu ruchowi "Solidarność". Zdaniem Zielińskiego, Polsce potrzeba teraz mądrej jedności w reformowaniu kraju i odsunięcia "patologii" jakie narastały w PRL-u oraz przez ostatnie 25 lat. Zieliński zaprosił wszystkich do reformowania kraju i przestrzegał, że nie zmieni się Polski "ulicą i zagranicą". - Place i ulice nie są dobrym miejscem do reformowania kraju, a jeszcze gorszym jest poszukiwanie wsparcia w obcych stolicach - mówił Zieliński.