Reklama

Marszałek Senatu został spytany w środę rano w radiowych Sygnałach Dnia, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy, a Jaki kandydatem na wiceprezydenta. - Taka opcja była i jest brana pod uwagę - powiedział Karczewski.

"Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy" - napisał później w środę Jaki na Twitterze.

Karczewski spytany w środę kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii na prezydenta Warszawy odpowiedział, że "władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni".

Reklama

- Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie - powiedział też Karczewski.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.