Przekaz dnia to krótkie instrukcje dla polityków, gotowe formułki, które mają wygłaszać przed mikrofonami. Z reguły dotyczą spraw, którymi szczególnie interesują się media. W ostatnim czasie były to relacje Polski z USA czy np. nagrody dla ministrów.

Reklama

Premie dla członków rządu to nie były jednorazowe nagrody. Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka. Byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z 8 lat rządów na Caritas – można przeczytać w instrukcji, do której dotarł "Super Express".

W sprawie pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi po przyjęciu przez parlament nowelizacji ustawy o IPN, politycy PiS mają z kolei podkreślać, że "dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona".

Nie ma też mowy o zamkniętych drzwiach do Białego Domu dla Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, bo "kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie".

Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie - napisano też w instrukcji.