Poseł Adam Szłapka podczas konferencji w Sejmie powołał się na informacje według, który PiS miało dokonać w 2017 roku przelewów na łączną kwotę ok. 500 tys. złotych dla spółki Solvere. Została ona założona przez dwójkę pr-owców, którzy pracowali najpierw dla premier Szydło, a potem premiera Morawieckiego.

Reklama

Chodzi o reportaż jaki wyemitowany został w programie "Czarno na białym". Z informacji TVN24 wynika, że na konto prywatnej firmy pr’owców wpłynęły wielotysięczne przelewy m.in. od Polskiej Fundacji Narodowej oraz od Prawa i Sprawiedliwości.

W uzasadnieniu do zawiadomienia poseł Nowoczesnej przypomniał, że spółka Solvere została zarejestrowana 16 maja 2017 roku, gdy dwoje członków jej zarządu było jeszcze - do 22 maja - pracownikami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Ponieważ powiązania partyjne, biznesowe oraz prywatne założycieli Spółki solvere z władzami Prawa i Sprawiedliwości są oczywiste i silne, nie ulega wątpliwości, że władze partii musiały wiedzieć, że umowy zawarte ze spółką Solvere są z mocy prawa nieważne, a zawierający je działali na szkodę partii" - napisano w zawiadomieniu.

Reklama