Nagrody popłynęły do m.in. urzędników agencji rolniczych, instytutów badawczych i spółek, w których Skarb Państwa posiada udziały.

Reklama

Szczegóły nagród dla pracowników spółek podległych Ministerstwu Rolnictwa ujawniono w odpowiedzi na interpelację posłów Platformy Obywatelskiej. Ogromna kwota (prawie 170 mln złotych) dotyczy w istocie wszystkich urzędników kolejnych instytucji. I tak, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozdano aż 52 miliony 128 tysięcy złotych nagród - średnio, każdy z ponad 9,5 tysiąca pracowników Agencji dostał więc 5,5 tysiąca złotych nagrody - czytamy na stronie RMF FM.

Blisko 50 mln zł wypłacono w urzędnikom w KRUS. Przeciętny pracownik mógł liczyć średnio na 8 tys zł premii.

W samym resorcie kierowanym ówcześnie przez ministra Krzysztofa Jurgiela na nagrody przeznaczono ponad 6 mln zł. Podobnie, jak w istniejącym od września 2017 r. Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Na wysokie bonusy mogli też szefowie spółek podległych resortowi rolnictwa. Na ich konta trafiło ogółem 1 mln 700 tys. zł.

Na długiej liście nagrodzonych uwagę zwraca np. Krajowa Spółka Cukrowa - dwóch (niewymienionych z nazwiska) członków zarządu tej spółki dostało po 62 tysiące złotych rocznej nagrody. Szefostwo Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach też nie może narzekać - dyrektor dostał 51 tysięcy złotych, a jego dwaj zastępcy po 45 tysięcy - podaje RMF FM.