Neumann zopstał zapytany w TVN24 o wywiad z Januszem Palikotem, który ukazał się w poniedziałkowym wydaniu "Newsweeka". Były poseł i szef partii Twój Ruch, radził w nim prezydentowi Słupska Robertowi Biedroniowi, żeby przyłączył się do Platformy Obywatelskiej. Biedroń wywodzi się z ugrupowania założonego przez Palikota i z jego listy wszedł do Sejmu, zanim wystartował w wyborach samorządowych w Słupsku.

Reklama

- Uważam, że dzisiaj Robert Biedroń powinien przystąpić do Koalicji Obywatelskiej. Powinien przystąpić i wspólnie z nami stanąć przeciwko machinie PiS-u, która chce zawłaszczyć samorządy i ograniczyć samorządy. Jeżeli zależy mu na Słupsku, powinien stanąć razem, przy nas w Koalicji Obywatelskiej i być wspólnym kandydatem w Słupsku. Nie sądzę, żeby chciał przystąpić do Platformy, ale radzę mu, żeby posłuchał Janusza Palikota – odpowiedział Neumann.

Zauważył, że "kiedyś (Biedroń) tworzył z nim Ruch Palikota, kiedyś Palikot był jego szefem i ma pewne doświadczenia w polityce, które warto dzisiaj wziąć pod uwagę".

14 kwietnia PO i Nowoczesna zaprezentowały w Warszawie porozumienie wyborcze, zgodnie z którym w wyborach samorządowych wystartują jako "Platforma. Nowoczesna. Koalicja Obywatelska". W ramach porozumienia mają powstać wspólne koalicyjne listy obu ugrupowań do sejmików województw, a także wyłonieni wspólni kandydaci na prezydentów miast.

Reklama
Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.