Środowemu posiedzeniu Komitetu przewodził wiceprezes partii, szef MSWiA Joachim Brudziński, w związku z tym, że prezes partii Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informował wcześniej Brudziński, prezes PiS ma "problemy z kolanem".

Reklama

Suski pytany, kiedy ostatni raz widział się z prezesem PiS odpowiedział, że zanim Kaczyński udał się na zabieg. Dopytywany, czy prezes partii przeszedł już zabieg, zaznaczył, że nie jest upoważniony do przekazywania informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego.

- Wszystko jest dobrze, proszę pytać ewentualnie prezesa albo osoby upoważnione - mówił szef gabinetu politycznego premiera.

Suski dopytywany, kiedy prezes partii wyjdzie ze szpitala odpowiedział: - Myślę, że niedługo. W każdym razie na następny Komitet Polityczny będzie z nami.

Poinformował również, że wizyta Kaczyńskiego w szpitalu jest związana z kontuzją prawego kolana. - Zdrowie prezesa jest żelazne i będzie z nami już wkrótce, kolano nie jest specjalną przeszkodą do zarządzania partią - podkreślił Suski.