Chcę być samorządowcem działających na rzecz dobra miasta. Nie chcę być już radnym politycznym i podporządkowywać się różnym decyzjom. To dojrzewało we mnie już dosyć długo. Rozmawiałem o tym jeszcze ze śp. prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem - powiedział PAP Oleszek.

Reklama

Portal wPolityce.pl, który jako pierwszy podał informację o odejściu Oleszka z klubu KO w Radzie Miasta Gdańska, spekuluje, że może mieć to związek z interpelacją 13 gdańskich radnych klubu KO, którzy zaapelowali do prezydent Aleksandry Dulkiewicz o wyrażenie zgody na zmniejszenie wymiaru lekcji religii w szkołach. Oleszek bowiem nie podpisał się pod tym dokumentem.

Zdecydowanie, moja rezygnacja z działalności w klubie KO nie ma z tym żadnego związku - zaprzeczył w rozmowie z PAP Oleszek. Dodał, że rozważa teraz poważnie przystąpienie do bezpartyjnego klubu "Wszystko dla Gdańska", powołanego na ubiegłoroczne wybory samorządowe przez Pawła Adamowicza.

Bogdan Oleszek pełnił funkcję przewodniczącego RMG w latach 2001-2018. W 34-osobowej Radzie Miasta, Koalicja Obywatelska ma 16 radnych, Prawo i Sprawiedliwość - 12, a "Wszystko dla Gdańska" - 6.