Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w sobotę na wspólnym posiedzeniu rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, że ugrupowania te postanowiły utworzyć jeden klub parlamentarny PO i Nowoczesna.

Reklama

- Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła - stwierdził Schetyna. Dodał, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

Terlecki powiedział PAP, że Nowoczesna praktycznie była już częścią klubu Platformy Obywatelskiej. - A poza klubem to też niewiele chyba jest tej partii. Jakaś jej część sprzeciwia się połączeniu tych klubów - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

- Jednym słowem to jest takie przelewanie z tej samej szklanki do tej samej szklanki, niewiele z tego wynika - ocenił Terlecki.

W piątek, w przededniu wspólnego posiedzenia rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do swojej liderki Katarzyny Lubnauer list otwarty, w którym sprzeciwili się pomysłowi połączenia klubów PO i Nowoczesnej. Pod dokumentem podpisało się blisko 100 osób m.in. z Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa zachodniopomorskiego i Warszawy.

Reklama