Terlecki podkreślił na czwartkowym briefingu prasowym w Sejmie, że PiS rozpoczęło "bardzo energiczną działalność polityczną". Jak wskazał, w środę odbył się Komitet Wykonawczy partii, na czwartek zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na którym omówione zostaną m.in. zmiany, które zapadły i cały czas zapadają w rządzie.

Reklama

Zapowiedział również, że w piątek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, na którym parlamentarzyści będą rozmawiać m.in. o kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu. Szef klubu PiS poinformował, że na posiedzeniu zapadną też decyzje dotyczące sztabu wyborczego, harmonogramu prac i konwencji programowej zaplanowanej na początek lipca.

- Jednym słowem bardzo energicznie, stanowczo i pracowicie zabieramy się do pracy przed wyborami - oświadczył Terlecki.

Jak wynika z informacji PAP, wyjazdowe spotkanie klubu PiS ma się odbyć w jednym z warszawskich hoteli i będzie dotyczyć planów na najbliższe miesiące. - W spotkaniu planowany jest udział zarówno prezesa Jarosława Kaczyńskiego jak i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy poza podsumowaniem ostatnich wydarzeń, w tym wyników wyborów europejskich, nakreślą plany na najbliższe miesiące - poinformował PAP jeden z polityków PiS.