Gliński wspomniał Lecha Kaczyńskiego na Twitterze. Pamięć o śp. Prezydencie RP Prof. Lechu Kaczyńskim jest naszym absolutnym obowiązkiem. Wielkim zaszczytem była dla mnie możliwość współpracy z Nim, m.in. w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Dziedzictwo Jego dorobku politycznego jest dla nas ogromnym zobowiązaniem" - napisał wicepremier.

Reklama

Prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku, udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej; wraz z nim zginęła jego żona i 94 pasażerów, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej.

Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają).