Z początkiem lipca 53-letni oświęcimianin usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Grozi mu 5 lat więzienia.

Reklama

- W przypadku rezygnacji, zgodnie z kodeksem wyborczym, wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza Komisarz Wyborczy w Krakowie. Miejsce w radzie zajmie Elżbieta Kos. Funkcję obejmie po zaprzysiężeniu, najprawdopodobniej na sesji 28 sierpnia – powiedziała Kwiecień.

Podejrzany jest oświęcimskim lekarzem i radnym. Mandat wywalczył reprezentując ugrupowanie obecnego prezydenta miasta - KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska.

Włodarz miasta po ujawnieniu sprawy wydał oświadczenie, w którym potępił przemoc fizyczną. - Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób – kobiet, dzieci, mężczyzn – powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich - podkreślił.

Prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie informowała na początku lipca, że podejrzany miał m.in. grozić śmiercią kobiecie i stosować wobec niej siłę fizyczną. - Zarzut obejmuje okres od marca 2015 do 1 lipca br. – poinformowała śledcza.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Podejrzany musiał się wyprowadzić na 3 miesiące z mieszkania, które zajmował z żoną. Nie wolno mu się także z nią kontaktować, ani zbliżać na odległość bliższą niż 50 m.