Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, na listę wyborczą PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowałoby o dwa punkty procentowe więcej badanych w porównaniu do analogicznego badania z 15 lipca. Na listę Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) w najnowszym badaniu wskazało 27 procent respondentów - tyle samo co w badaniu z lipca.

Reklama

Według sondażu trzecie miejsce przypadło w sondażu blokowi Lewica (SLD, Wiosna, Razem), który cieszy się poparciem 11 procent pytanych.

Według badania do Sejmu dostałaby się również Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy), którą wskazało 5 procent ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista PSL i Kukiz'15, którą wskazało 4 procent respondentów, a także Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 proc. Wyznaczony ordynacją próg wyborczy dla partii politycznych wynosi 5 procent, a dla koalicji - 8 procent.

Kantar podaje, że odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć, jeszcze nie zdecydowałem" wybrało 5 proc. respondentów, a 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

Reklama

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-13 sierpnia 2019 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1003 osoby.